Compact Panel Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Yeni nesil bir ahşap levha çözümü sunarak sektörde dikkat çeken kompakt panel, işlevsel özellikleri ve avantajları sayesinde çok sayıda proje ile uygulama alanı için ideal bir seçenektir. Birçok kişinin kullandığı ortak yaşam alanlarında tercih edilen compact panel, avantajlarıyla öne çıkar.

Kompakt Panel Nedir?

≥1000kg/m3 yüksek yoğunluğa sahip olan panellere kompakt panel adı verilir. Yüksek dayanıklılık özelliği, levhaların aşınma, darbe ve su gibi dış etkenlere karşı sıradışı dayanıklılık kazanmasını sağlar. Dayanıklılığı sayesinde geleneksel MDF panellere göre çok daha uzun ömürlüdür. Kompakt panel levhaların yapısındaki yüksek yoğunluk, aynı zamanda mekaniksel ve fiziksel direncin artmasına olanak tanır. Bu sayede paneller yıpranmaya karşı çok daha dirençli hale gelir. İlgili özellikleri sayesinde çeşitli hava koşulları ile zorlu çevre şartlarına karşı mükemmel koruma sağlama yeteneği ile tanınır.

Homojen Siyah Lif Dağılımı

Kompakt panelin homojen siyah lif dağılımı, ürünün kenar bandı kullanmadan tasarlanabilme imkanı vermektedir. gerektirmemesi anlamına gelir. Bu sayede freze ve CNC gibi ahşap işleme makinalarında kolaylıkla işlenebilir. Diğer yandan kenar bandı gerektirmemesi, işleme sırasında meydana gelebilecek olası hatalar ile işçilik maliyetlerini minimize eder. Bu da üretim sürecini daha verimli ve maliyet-etkin hale getirir. Ayrıca panellerin kolay işlenebilir olması, kompleks ve detaylı tasarımların bile hatasız şekilde üretilmesine olanak tanır.

Fiziksel ve Mekaniksel Direnç

Kompakt panel levhalar, fiziksel ve mekaniksel etkilere karşı yüksek direnç özellikleri gösterir. Üstün direnç özellikleri panellerin darbelere, aşınmaya, çizilmeye ve yıpranmaya karşı ekstra koruma sağlamasına olanak tanır. Böylece yüksek trafikli alanlar, endüstriyel uygulamalar, Çeşitli iç mekan ıslak alanlarında bile kompakt panel levhalar etkili çözüm sunar. Diğer yandan dayanıklılık sunması, ürünün bakım ve onarım ihtiyaçlarını minimuma indirir. Kompakt panelin sunduğu direnç, kullanıcıların yüksek performans beklentilerini karşılayarak, projelerin ömrünü uzatarak estetik görünümünü korur.

Virüs ve Bakteriye Karşı Koruma

Türkiye’de sektöründe ilk olan Safe Surface özelliği ile üretilen Kastamonu Entegre kompakt Paneller virüs, bakteri ve mantarlara karşı etkin koruma sağlar. İlgili koruma, sağlıklı yaşam alanları yaratmanızda önemli bir rol oynar. Özellikle halka açık mekanlar ile sağlık kuruluşları için önemlidir.

Safe Surface özelliği, kompakt panellerin yüzeyinde virüs, bakteri ve mantarların üremesini engelleyerek mikroorganizmaların yayılmasını önlediğinden bulaşıcı hastalıkların önlenmesine yardımcı olur. Özellikle pandemi sürecinde bu özellik, toplu kullanım alanları için ekstra güvenlik katmanı oluşturarak insanların sağlığını koruma altına alır. Genellikle okul, ofis, alışveriş merkezi gibi yüksek temasın olduğu yerlerde, insanların temassız ve sağlıklı ortamda bulunmalarını sağlar. Ayrıca sağlık kuruluşları için oldukça uygun olan teknoloji hastalar, ziyaretçiler ve sağlık çalışanları için güvenli ortam oluşturarak hastane enfeksiyonlarının önlenmesine katkıda bulunur.

Kompakt paneller E0 emisyon standartlarında üretilir. Söz konusu standart, iç mekan hava kalitesinin korunmasına yardımcı olarak kullanıcı sağlığını ön planda tutar. Bu da özellikle kapalı alanlarda uzun süreler geçiren kişiler için kritiktir.

Kompakt panelin üretiminde sürdürülebilir orman kaynakları kullanılır. Süreçte takip edilen sürdürülebilirlik ilkesi, çevre dostu ürün yaratırken aynı zamanda gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakma amacını da güder. Ürün yüksek trafikli alanlar, ofisler, okullar, sağlık kuruluşları, mobilya ve iç dekorasyon projelerinde ideal bir seçimdir. Sürdürülebilirlik ilkesi ve çevre dostu yapısı, bu panelin değerini daha da artırır.

Kompakt Panel Nerelerde Kullanılır?

Geniş uygulama alanları, dayanıklılığı ve estetik çeşitliliği ile sektörde öne çıkan kompakt panel hem işlevsel hem de estetik ihtiyaçlara hitap ettiğinden mimarlar, tasarımcılar ve son kullanıcılar için çok sayıda avantaj sunar. İnovatif ahşap levha çözümü olarak görülen ürün, çeşitli ortamlarda dekoratif ve işlevsel ihtiyaçlara cevap verir.

Kompakt panel özellikle okul ve hastane gibi yüksek hijyen standartlarına ve dayanıklılığa ihtiyaç duyulan ortamlarda sıklıkla tercih edilir. Bu alanlarda yüksek aşınma dayanımı sağlayan özel yüzey özellikleri sayesinde uzun süreli kullanımlarda bile deformasyona uğramaz. Safe Surface özelliği sık kullanılan alanlarda virüs, bakteri ve mantarlara karşı etkin bir koruma sağlar. Böylece hem çalışanların hem de ziyaretçilerin sağlığını korur.

Kubikal uygulamalar ile alışveriş merkezleri (AVM) gibi yoğun ortak kullanım alanlarında da ideal bir çözüm sunan kompakt paneller, yoğunluğun ve trafiğin yüksek olduğu bu alanlarda yüksek dayanıklılık ve aşınma direnci sayesinde uzun vadeli kullanım olanağı sunar. Estetik ve modern görünümü iç mekanlar dekoratif atmosfer yaratma özelliğine sahiptir.

Mimari projelerde de sıklıkla tercih edilen kompakt panel, yüksek aşınma dayanımı ve özel yüzey özellikleri ile öne çıkar. Farklı renk ve tasarımların talebe göre uygulanabilir olması, mimarlar ile tasarımcılara projelerini özgürce şekillendirme olanağı tanır. Melamin kaplı kompakt Panel Vision renk koleksiyonu, projelerin estetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarına cevap verebilecek çeşitlilikte seçenekler sunar. Bu özellik de marka kimliğine uygun veya belirli bir atmosfer yaratmak isteyen işletmeler için değerli avantajlardan biridir.

İnovasyon ve sürdürülebilirlik ilkeleri ile üretim yapan ve sektörünü lider firmalarından biri olarak tanınan Kastamonu Entegre, kompakt panel ürünlerinde de kaliteyi kullanıcılarına sunmayı amaçlar. Aynı zamanda özelleştirilebilir çözümler ve geniş renk seçenekleri sunar. Siz de çevre dostu, dayanıklı ve estetik kompakt panel fiyatları ve çözümleri için Kastamonu Entegre ile iletişime geçebilir, projelerinizdeki ihtiyaçlarınıza uygun en ideal ürünleri keşfedebilirsiniz.

BLOG

Trendler İçin bizi takip edin.

İletişim

Merkez Ofis

Karapınar Mah. 2. Sanayi Sitesi 19. Blok 1157.Sokak No:8/A Altınordu/ORDU

Tel:+90 452 234 34 74

Fabrika

Karapınar, 1167. Sk. No:18, 52200 Karapınar Osb/merkez/Ordu

Tel:+90 452 888 69 69