Membran kapak nedir?

Membran kapak, PVC membranların tek yüz ham MDF yüzeyine preslenmesi ile elde edilen kapak türüdür. Membran kapakların imalatında kullanılan PVC membranlar, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış, antibakteriyel ve sağlıklı folyolardır. Kansejoren madde içermezler.

Membran kapak nerelerde kullanılır?

Membran kapaklar başta mutfak ve banyo dolaplarında, tv ünitelerinde olmak üzere mimari alanda ve dekorasyonlarda sıkça kullanılır. Son dönemlerde portmantolarda, çekmece kapaklarında, yatak odalarında da kullanımı yaygınlaşmıştır.

Membran kapakların özellikleri nelerdir?

Membran kapakların en önemli özelliklerinden biri işlendikten sonra üç boyutlu bir görünüm kazanmasıdır. Bu özellik, kullanıldığı yerlere dekoratif şık bir görüntü verir. Membran kapakların temizliği çok kolaydır. Bakteri barındırmaz, sağlığa zararlı madde içermez. Dayanıklı, uzun ömürlü ve sağlam olmasıyla evlerde, iş yerlerinde kullanmak için ideal bir seçim olacaktır.
Bu kapakların bir avantajı da, monoblok şeklinde tasarlanmış olmalarıdır, tek parça olarak preslenirler. Bu nedenle kırılma, çatlama gibi durumlarla karşılaşılmaz, yıllara meydan okuyan sağlamlıktadırlar.Tek parça olmalarının bir diğer avantajı da kenarlarında bant olmaz, görüntü olarak renk ve desen bütünlüğü içinde olurlar. Ayrıca kapak kenarlarında soyulma ve nemden dolayı şişme durumu olmaz. Bu nedenle mutfak ve banyo dolaplarında membran kapaklar kullanıcıların gözdesi durumundadırlar.
Membran kapak modelleri oldukça zengindir, birçok farklı tarzda, her dekorasyona uyum sağlayacak desenleri, modelleri bulunur. İstenilen her model her desen üretilebilir. Membran kapak renkleri de sınırsızdır, her renk tonunda üretilebilir, seçim yapmak için membran kapak renk kartelası iyi bir rehber olacaktır. Ayrıca membran kapak firmaları, tercihe, evde yaratılmak istenilen dekorasyon tarza uygun seçenekler sunmaktadır. Bu kapaklar modern, country ve diğer tarzlarda kapak alternatifleri ile göze ve zevke hitap ederler.
Membran dolap kapakları parlak veya mat olabilirler. Bu kapakların pürüzsüz olması da büyük avantaj sağlar. Mutfak ve banyolar için başta olmak üzere, membran kapak firmaları birbirinden şık ürünler üretmektedir.

Membran kapak sararır mı?

Membran, genellikle pencerelerde kullanılan PVC malzemesiyle kaplandığı için sararma, solma yapmaz. Bununla birlikte sadece bir yüzeyi, yani dış tarafı PVC kaplama yapıldığı için, mutfak eşyalarına MDF harici yapay bir malzemenin temas etmemesi sağlanmış olur.

Membran kapak kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar

Bu kapaklar aşırı sıcaklıktan, direk güneş ışığından korunmalıdır. Yemek pişirirken oluşan buhardan ve nemden korunmalıdır, mutlaka aspiratör veya davlumbaz çalıştırılmalıdır. Membran kapaklar neme, suya karşı dayanıklı olsa bile, çok uzun süre ilk günkü gibi kullanabilmek için bunlara dikkat etmek daha sağlıklı olacaktır. Temizliğinde tuz ruhu, tiner, çamaşır suyu gibi sert kimyasallar kullanılmamalıdır. Üzerinde kesici, delici aletler kullanılmamalıdır.

BLOG

Trendler İçin bizi takip edin.
Kurumsal
İletişim
Merkez Ofis

Karapınar Mah. 2. Sanayi Sitesi 19. Blok 1157.Sokak No:8/A Altınordu/ORDU

Tel:+90 452 234 34 74

Fabrika

Karapınar, 1167. Sk. No:18, 52200 Karapınar Osb/merkez/Ordu

Tel:+90 452 888 69 69